29
kwi

Stacja uzdatniania wody Aquahome – czy warto ją montować?

Stacja uzdatniania wody zwana też zmiękczaczem wody to automatyczne urządzenie uzdatniające, czyli takie, które usuwa z wody składniki wody odpowiedzialne za jej twardość, i w to miejsce wprowadzając jony sodu. Taka zamiana przynosi użytkownikowi wiele korzyści. Dzięki użytkowaniu stacja uzdatniania wydłużysz żywotność domowych urządzeń AGD, zabezpieczysz instalacje grzewczą oraz oszczędzisz na ogrzewaniu oraz ułatwiasz domowe porządki.

WYDŁUŻENIE ŻYWOTNOŚCI URZĄDZEŃ AGD

Często pierwszym objawem twardej wody w domu, najszybciej zauważalnym jest osad pojawiający się w czajniku. Twarda woda w domowej instalacji wodnej ujawnia się pod postacią osadów kamiennych – widocznych jak w czajniku, ale także nie widocznych na pierwszy rzut, a które pojawiają się wewnątrz urządzeń, takich jak ekspresy do kawy, pralki czy zmywarki. Kamienny osad wpływa niekorzystnie na ich pracę – często doprowadzając do usterek, w szczególności elementów podgrzewających wodę w tych urządzeniach jak grzałki, wymienniki ciepła. Nieuzdatniona woda wpływa także na działanie środków czyszczących oraz piorących – obniżając ich skuteczność. Często aby uzyskać zadowalający efekt użytkownik urządzeń AGD zmuszony jest do dodawania większej ich ilości. Dzięki montażowi zmiękczacza zmieniamy twardą wodę w miękką i zapewniamy prawidłowa pracę domowych sprzętów.

TWARDA WODA A DOMOWA INSTALACJA GRZEWCZA

Zmiękczacz wody ma tez pozytywny wpływ na urządzenia instalacje grzewcze w domu.
Twarda woda i związane osady kamienne powoduje także problemy w instalacji grzewczej a także w urządzeniach grzewczych jak kotły gazowe czy grzałki grzewcze. Osadzający się kamień grzewczy pojawia się  m.in. w zbiornikach do ciepłej wody użytkowej ale także w elementach kotłów grzewczych – jak wymienniki ciepła, a także na się na wewnętrznych ściankach rura instalacji grzewczej. Osad kamienia kotłowego wpływa na jakość pracy wymienników ciepła i kotłów – powodując spadek ich sprawności – a równocześnie przyczyniając się wzrostu kosztów ich eksploatacji. W wyniku odkładania się kamienia kotłowego dochodzi do zmniejszenia przekroju rur. W przypadku kotłów grzewczych często dochodzi do odłożenia się kamienia w wymiennikach ciepła oraz w elementach związanych z prawidłową pracą urządzenia (jak czujniki przepływu wody, zawory trójdrogowe), co w wielu przypadkach skutkuje zatrzymaniem pracy urządzenia – brakiem ciepłej wody użytkowej, zimnem w domu, oraz przegrzewaniem się kotła grzewczego. Często jedynym rozwiązaniem jest wezwanie serwisanta, który przeprowadzi usunięcie kamienia z kotła grzewczego (szczegóły: usługa odkamieniania).

TWARDA WODA A SPRZĄTANIE

Twarda woda objawiająca się osadami kamiennych widoczna jest także na armaturze łazienkowej. Biały osad, trudny do usuni

ęcia, pojawia się na bateriach, wannach, sedesach czy kabinach prysznicowych. Aby uporać się z tym osadem nie jednokrotnie potrzebne jest zakupienie specjalnych środków czystości, które potrafią uporać się z kamiennymi osadami. Mimo usunięcia osadu za pomocą tych środków, czyszczenie nie rozwiązuje tego problemu na stałe. Z powodu twardej wody osad na pewno powróci. Skutecznym sposobem rozwiązania tego problemu jest montaż stacji uzdatniania wody. Zmiękczona woda zapewni nie tylko obronę przed osadami kamiennymi, jak i zapewni prawidłowe działanie armatury łazienkowej.

VIESSMANN AQUAHOME

Jeżeli szukasz rozwiązania problemu twardej wody mamy gotowe rozwiązania – w naszej ofercie są zmiękczacze wody firmy Viessmann modele AQUAHOME – kliknij w poniższy przycisk: